Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate zde

Na jeseň slnko začína slábnuť

22. 10. 2020

Intenzita slnečného svitu je uprostred prázdnin v pomere k zbytku roka o dosť vyššia. S tým súvisí aj produkcia vitamínu D – to je kľúčový vitamín pre našu imunitu a pohybový aparát.

Vitamín D nám nedáva slniečko, tvoríme si ho sami

Naša koža je založená z niekoľkých vrstiev a rôznych typov buniek. Jedny z nich majú schopnosť vytvárať vitamín D. Potrebujú ho k tomu, aby bola koža vystavená silnému slnečnému svitu. Bez oblečenia a bez použitia opaľovacieho krému. Teda teoreticky – pokiaľ si nahí ľahneme na slnko o 7 hodine ráno, a v pravé poludnie, bude veľký rozdiel v množstve vytvoreného vitamínu D, pretože ráno má slnko menšiu intenzitu.

Jeseň, zima a jar

Od leta sa líšia tým, že slnko svieti nie len menej silno, ale je aj menej slnečných dní. A tiež už nie je možné opaľovať sa, a nosíme viac vrstiev oblečenia. Bohužiaľ tvár a ruky na potrebné množstvo vitamínu D nestačia. Vôbec najhoršia je situácia v zime a mestách, kedy slnko svieto kvôli hustému smogu úplne minimálne. Mimo to nás zlé počasie vôbec neláka chodiť von.

Čím viac vitamínu D potrebujeme, tým menej slnko svieti.

Najväčšiu potrebu vitamínu D má náš organizmus v zime. Posilňuje totiž imunitu. Paradoxne v tomto období je takmer nemožné vtvoriť si potrebné množstvo. Bohužiaľ je mylná aj informácia, že si v lete vyrobíme dostatok vitamínu D do zásoby. Je veľmi dôležité užívať vitamín D formou doplnkov stravy. Účinky sú preukázané a nezpochybniteľné.

Aké doplnky stravy vybrať ?

Predovšetkým myslite na celú rodinu. Vitamín D sa hodí pre všetky vekové kategórie, ale ešte o niečo viac pre deti a seniorov. Koža starších ľudí už s vekom čiastočne stráca svoje funkcie, a teda aj schopnosť vytvoriť dostatok vitamínu D. Vyhľadajte konkrétne formu vitmínu D3. Ten má štruktúru, ktorá sa najviac podobá tomu ľudskému vitamínu D, a preto sa najlepšie vstrebáva. Vitamín D3 užívajte každý deň bez prestania. Ideálne v období od októbra do apríla.

Účinky vitamínu D na imunitný systém sú overené, a málokedy doplnok stravy pôsobí tak dobre a široko, ako vitamín D3
 


OmegaMarine Forte+

OmegaMarine Forte+

Najpredávanejšie omega v SR

* platíte iba poštovné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odosiela sa

Vyskúšajte OmegaMarine Forte+ ZADARMO*

*platíte iba poštovné 1,95€

Načítavam formulár

Omega-3 sú vhodné aj pre budúce mamičky

Omega-3 sú vhodné aj pre budúce mamičky

Janka Trebulová

Bez OmegaMarine Forte+ ani na krok

Bez OmegaMarine Forte+ ani na krok

PaedDr. Alena Romanová, Snina

OmegaMarine Forte+ by som odporučil

OmegaMarine Forte+ by som odporučil

Ján Murgaš