Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac sa dočítate zde

Škola zdravovedy: Ktoré vitamíny sú rozpustné v tukoch a čo o nich viete?

A, D, E a K – zapamätajte si, ktoré vitamíny sú rozpustné v tukoch, a čo môžete urobiť preto, aby ste z nich vyťažili maximum.

Škola zdravovedy: Ktoré vitamíny sú rozpustné v tukoch a čo o nich viete?

Prečo sa vyznať v abecede vitamínov?

Lepšie sa postaráte o zdravie svojej rodiny. Vitamíny delíme na rozpustné vo vode a rozpustné v tukoch. Vitamíny rozpustné v tukoch si telo vie ukladať do zásoby a čerpať z ich účinkov dlhšie (niekoľko dní). Ale pozor – táto výhoda je vykúpená vašou zodpovednosťou, pretože vitamínmi rozpustnými v tukoch sa dá aj predávkovať. Preto sa nesnažte prekračovať odporúčané denné dávkovanie.


Vitamín D na imunitu

Imunitný systém potrebuje celé široké spektrum vitamínov, ale ich kráľom je vitamín D. Podporuje imunitu vrodenú aj získanú. Aktivuje lymfocyty – biele krvinky. To sú bunky imunitného systému, tí najväčší pracovníci pre ochranu zdravia. Vitamín D zvyčajne chýba väčšine populácie. Domnienka, že vďaka slniečku ho máme dosť, je celkom mylná. Tvorbe vitamínu D bráni oblečenie a prípadne opaľovacie krémy a samozrejme fakt, že väčšinu dňa trávime v budovách a nie vonku na priamom slnku. Vitamín D rozpustný v tukoch by sme určite mali dopĺňať!


Vitamín A a vitamín E sú dôležité antioxidanty

Antioxidanty sú látky, ktoré chránia bunky nášho tela pred škodlivinami. Potrebujeme ich pre zdravie, ale aj pre krásu. Najmä na pokožke je poznať, či jej chýba vitamín A a vitamín E. Tie môžeme prijímať stravou či výživovým doplnkom, ale aj vo forme kozmetických prípravkov. Oboje odporúčame!


Prečo by ste mali viac spoznať vitamín K?

Zapamätajte si malú pomôcku: K ako Kosti a Krv. Vitamín K je veľký kamarát s vitamínom D a s vápnikom. Vápnik, ktorý prijímame z jedla, sa v tele ukladá. My potrebujeme, aby sa uložil do kostí, ktoré spevňuje, a nie do cievnych stien. Tu by robil neplechu, pretože by zúžil priestor, ktorým preteká krv, a mohol by vytvoriť tvrdé plátky, ktoré sa časom môžu odtrhnúť a cievu upchajú. Určite preto užívajte vitamín K spoločne s déčkom.


Babičky nám radili dobre alebo Prečo dávať do šalátu olej

Hovorili vám v detstve, že zeleninu máte jesť s chlebom natretým maslom? A aký význam má olej v šaláte? Obrovský! Vitamíny v zelenine a ovocí sa vďaka pridanému tuku lepšie vstrebú. Tejto rady sa držte. Skombinujte vitamíny ktoré sú rozpustné v tukoch s tým správnym olejom!


Buďte chytrí a užívajte vitamíny s bonusom navyše

Tým bonusom sú omega-3. Zdravé tuky, ktoré naše telo bezpodmienečne potrebuje, ale samo si ich nevyrába. Tie najkvalitnejšie hľadajte v rybom tuku, je to totiž ich prirodzený zdroj. Skvelé je, že okrem omega-3 obsahuje rybí tuk aj vitamín D. Čo je pre vás teda najvýhodnejšie? Vyberte si produkt s kvalitným olejom z lososa, ktorý obsahuje vitamín D a ďalšie vitamíny užívajte spoločne s ním.

OmegaMarine Forte+ balení

OmegaMarine Forte+

Najpredávanejšie omega v SR

* platíte iba poštovné 1.95€


Vaše komentáre

Vložte svoj komentár:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svoj komentár:

©2019 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.

Odosiela sa

Vyskúšajte OmegaMarine Forte+ ZADARMO*

*platíte iba poštovné 1,95€

Načítavam formulár

OmegaMarine Forte+ si berieme všade

OmegaMarine Forte+ si berieme všade

Iveta Čorňáková, Lipany

OmegaMarine Forte+ by som odporučil

OmegaMarine Forte+ by som odporučil

Ján Murgaš, Zvolen

Aj vďaka omega-3 si môžem pravidelne zarybárčiť za polárnym kruhom

Aj vďaka omega-3 si môžem pravidelne zarybárčiť za polárnym kruhom

Ladislav Seregely, Humenné