Účinky omega-3 | OmegaMarine Forte+

Účinky omega-3

Vaše srdce potřebuje omega-3

Pozitívny vplyv konzumácie omega-3 mastných kyselín, pochádzajúcich z tučných morských rýb, na zdravie Vášho srdca je celkom jasne zdokumentovaný. Pri užívaní iba dvoch malých kapsúl OmegaMarine denne si zaistíte dostatočné množstvo DHA a EPA pre podporu normálnej funkcie Vášho srdca.

Múdry spôsob, ako sa starať o svoj mozog – Omega-3

Ľudský mozog je tvorený prevažne z tuku. Tým najdôležitejším stavebným kameňom v mozgu, ktorý hrá kľúčovú rolu pre udržanie jeho zdravia, sú práve omega-3, predovšetkým DHA. DHA je esenciálna omega-3 mastná kyselina, ktorá je potrebná pre optimálnu funkciu mozgu.

Otvorte oči pre omega-3

Dobrý zrak a zdravé oči sú dôležité po celý Váš život. Je vedecky potvrdené, že omega-3 mastná kyselina DHA prispieva k dobrému zraku a zdraviu Vašich očí.

Omega-3 s trojakým účinkom

Omega-3 mastné kyseliny majú dokázateľne priaznivý vplyv na ľudské zdravie, predovšetkým na Vaše srdce, mozog a oči. Dostatočný príjem si zaistíte pravidelnou konzumáciou rýb aspoň trikrát týždenne. Pokiaľ ale nejete morské tučné ryby tak často, odporúča sa hladinu omega-3 dopĺňať konzumáciou vhodných výživových doplnkov.

Každý potrebuje omega-3

Omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA sú pre Vaše zdravie rovnako dôležité ako vitamíny a musia sa do Vašej stravy pridávať, pretože telo si ich nedokáže samo vyrobiť.

Prečo mám užívať omega-3?

Existuje už viac ako 10 000 vedeckých štúdií týkajúcich sa účinkov omega-3, ktoré ukazujú na priame spojenie medzi príjmom omega-3 a zachovaním zdravého srdca, mozgu a očí. Tak ako Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA), Nórske ministerstvo zdravotníctva, tak aj slovenské zdravotné úrady sú presvedčené o pozitívnych účinkoch omega-3, a preto nám ich konzumáciu odporúčajú.

Prečo práve OmegaMarine Forte+

Vysoko kvalitný výživový doplnok s omega-3 mastnými kyselinami, ktorý sa vyrába na základe 150-ročnej nórskej tradície a poznatkov spracovania rybieho oleja. Jasne zdokumentovaný pozitívny účinok na Vaše zdravie. Iba dve malé kapsuly pokryjú Vašu dennú potrebu EPA a DHA.

Obohatili sme OmegaMarine Forte+ o vitamín D pre ešte komplexnejšiu starostlivosť o Vaše zdravie!

Prirodzeným zdrojom Vitamínu D je slnko. V našich zemepisných šírkach ale nemáme – predovšetkým v zime – toľko slnečného svitu, koľko by sme potrebovali. Preto aj európske zdravotnícke úrady (EFSA) vydali odporúčanie pravidelne pridávať do stravy Vitamín D.

Vedeli ste, že väčšina vitamínov naše telo vstrebáva naviazaním na tuky? Vďaka ideálnej kombinácii rybieho oleja a 100 % DDD Vitamínu D, je absorpcia maximálne efektívna.

Vitamín D je dôležitý pre*:

  • zdravé kosti a zuby
  • posilňuje imunitný systém organizmu
  • nevyhnutný pre normálnu svalovú funkciu
  • prispieva k normálnemu vstrebávaniu vápnika a fosforu
  • zohráva dôležitú rolu v procese delenia buniek

Vedeli ste, že…

Je dôležité sledovať obsah omega-3 a nie len množstvo rybieho oleja vo výrobku? Koncentrovaný olej Vám môže v malých dávkach dodať rovnaké množstvo omega-3, ako nekoncentrovaný olej vo väčších dávkach?

OmegaMarine Forte+ sú vysoko koncentrované omega-3 v malých kapsulách, ktoré sa ľahko prehĺtajú a nezanechávajú v ústach žiadnu pachuť.

*Schválené zdravotné tvrdenie EFSA
Pozitívne účinky na normálny vývoj srdca dosiahnete denným príjmom 250 mg EPA/DHA.
Pozitívne účinky na normálny vývoj mozgu a zraku dosiahnete denným príjmom 250 mg DHA.
Pozitívne účinky na imunitný systém, normálny vývoj kostí, zubov a svalov dosiahnete denným príjmom 100 % DDD Vitamínu D.

Pre zlepšovanie našich služieb nám pomáhajú súbory cookie a ukladanie dát o prechádzanie stránok. Využívaním stránok s týmto súhlasíte. Viac